Diagnoza na wczesnym etapie – zapobieganie zamiast leczenia
8 edycja szkoleń dla higienistek stomatologicznych
BEZPŁATNE SZKOLENIE ON- LINE

Diagnoza na wczesnym etapie – zapobieganie zamiast leczenia
8 edycja szkoleń dla higienistek stomatologicznych
BEZPŁATNE SZKOLENIE ON- LINE

Film już wkrótce

Nadwrażliwość zębiny, często lekceważona i redukowana do roli „patologii klasy B”, jest bardzo rozpowszechnionym problemem, dotyczącym nawet 57% osób (Cummins i wsp., 2009), a w niektórych rejonach naszego globu nawet 79% (Zapera i wsp., 2009).

Definicja nadwrażliwości zębiny zakłada, że dolegliwości tej nie można przypisać żadnej innej formie ubytku lub patologicznego uszkodzenia zęba; zasadnicze zatem staje się prawidłowe przeprowadzenie diagnostyki różnicowej.

Podczas konferencji wielu ekspertów przedstawi dowody, jak ważna jest diagnoza na wczesnym etapie.

Zapisz się już dziś!

ABY DOŁĄCZYĆ DO WEBINARU W DNIU 21.09.2021 NALEŻY NAJPIERW ZALOGOWAĆ SIĘ DO COLGATE TALKS A NASTĘPNIE PRZYCISNĄĆ PRZYCISK PONIŻEJ:

Film już wkrótce

Nagranie webinaru zostanie umieszczone na tej stronie w ciągu 72 godzin od zakończenia webinaru.

Czas trwania: 3 godziny

Po zakończeniu tego webinaru:

Pakiet dostępny dla pierwszego 1000 zarejestrowanych uczestników webinaru

W trakcie szkolenia przewidziane są liczne aktywności dla uczestników – liczymy na Waszą aktywność oraz wiele atrakcji.

Każda uczestniczka szkolenia otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział.

Nie może Cię zabraknąć!

Opis wydarzenia

Zapraszamy na 8 edycję szkoleń dla Higienistek i Asystentek Stomatologicznych (edycja on-line) – tym razem skupimy się na temacie diagnostyki na wczesnym etapie. Jest to ważne nie tylko w aspekcie zaplanowania skutecznego leczenia (poprzez wyeliminowanie przyczyny, a nie walkę ze skutkami), jak i zwrócenia uwagi na drobne zmiany, które mogą być symptomem poważniejszych chorób. Jak reagować w takich sytuacjach? Czy higienistka stomatologiczna może uratować komuś zdrowie a nawet życie?

Agenda:

 

  1. dr n. med. Małgorzata Nędzi-Góra, Powikłania po zabiegu profesjonalnego usuwania złogów nazębnych- przyczyny, zapobieganie, leczenie.
  2. lek.dent. Paweł Koniec, Złożona etiologia nadwrażliwości – skuteczna diagnostyka powszechnego problemu.
  3. lek. dent. Michał Trzos, Nietypowe zmiany w jamie ustnej – jak zapobiegać, jak reagować?
  4. mgr Magdalena Janowska, Jak prowadzić pacjenta z nadwrażliwością – benefity dla pacjenta i dla gabinetu.
  5. mgr inż. Anna Ramaniuk, Wszystko co trzeba wiedzieć o nadwrażliwości w pytaniach i odpowiedziach.

 

Moderacja lek. dent. Paweł Koniec.

 

Powikłania po zabiegu profesjonalnego usuwania złogów nazębnych – przyczyny, zapobieganie, leczenie
dr n. med. Małgorzata Nędzi- Góra

Zabieg profesjonalnego usuwania złogów nazębnych może spowodować wystąpienie skutków ubocznych, które mogą być nieprzyjemne a nawet niekiedy groźne dla pacjenta. Podczas wykładu zostaną omówione przyczyny wystąpienia potencjalnych powikłań ogólnoustrojowych oraz miejscowych , które mogą wystąpić po skalingu- zarówno ręcznym, jak i maszynowym. Przedstawione zostaną propozycje postępowania przed zabiegowego, które może pomóc zapobiec wystąpieniu dolegliwości i skutków ubocznych profesjonalnego usuwania złogów nazębnych. Omówione zostanie również leczenie potencjalnych powikłań wchodzące w zakres wiedzy i umiejętności higienistki stomatologicznej.

Złożona etiologia nadwrażliwości – skuteczna diagnostyka powszechnego problemu
lek.dent. Paweł Koniec

Nadwrażliwość jest dolegliwością dotykającą znaczną część populacji. Utożsamiana głównie z odsłoniętymi szyjkami występuje także u osób z różnymi patologiami i dysfunkcjami narządu żucia.
Znajomość mechanizmów prowadzących do powstania nadwrażliwości w przebiegu atrycji, erozji, błędów lekarskich i innych, jest kluczowa dla właściwej diagnozy, skutecznego leczenia, a także profilaktyki. Wykład przedstawi nadwrażliwość z perspektywy objawu, a tym samym ułatwi zaplanowanie kompleksowego leczenia obejmującego pierwotną przyczynę, której wyeliminowanie jest jedynym gwarantem długoterminowego sukcesu.

Nietypowe zmiany w jamie ustnej – jak zapobiegać, jak reagować?
lek. dent. Michał Trzos

Prawidłowy obraz kliniczny, zdrowa błona śluzowa, dziąsła i zęby – chcielibyśmy spotykać się z tym u każdego pacjenta. Codzienna praca okazuje się być jednak bardziej skomplikowana. Pośród najczęściej występujących schorzeń o różnym stopniu natężenia, raz na jakiś czas trafiają się takie, które mogą stanowić zagrożenie życia. Postępując rutynowo łatwo je przeoczyć. Jak reagować w takich sytuacjach? Czy higienistka stomatologiczna może uratować komuś zdrowie a nawet życie?

Jak prowadzić pacjenta z nadwrażliwością – benefity dla pacjenta i dla gabinetu.
mgr Magdalena Janowska

Rozmowa z Higienistką Stomatologiczną, trener rozwoju praktyk stomatologicznych z wieloletnią praktyką na temat prowadzenia pacjentów z poszczególnymi problemami (w tym z nadwrażliwością), budowania motywacji z rekomendacją profesjonalnych produktów. Z wywiadu dowiecie się: dlaczego pacjenci wracają, jak kontrolować skuteczność rekomendowanego produktu, jak budować wzrost rentowności gabinetu.

Prowadzący

dr n. med. Małgorzata Nędzi-Góra

dr hab. n. med. Małgorzata Nędzi-Góra jest absolwentką Oddziału Stomatologii (1999) I Wydziału Lekarskiego oraz absolwentką Studium Doktoranckiego (2005) Warszawskiej Akademii Medycznej. W 2007 roku uzyskała  tytuł specjalisty periodontologa. Jest wieloletnim pracownikiem dydaktyczno-naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego- w latach 2000-2020 w Zakładzie Chorób Błony śluzowej i Przyzębia, obecnie w Zakładzie Higieny Stomatologicznej WUM.  W kręgu jej zainteresowań pozostają zagadnienia dotyczące etiopatogenezy, profilaktyki i leczenia chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.

lek. dent. Paweł Koniec

Ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu otrzymując medal Rektora za wyniki w nauce
i działalność społeczną. Podczas studiów przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii. Współorganizator kampanii profilaktycznych “Spotkaj się z uśmiechem”. Doświadczony wykładowca rozwijający swoje zainteresowania
i podnoszący kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach. W codziennej praktyce skupia się na stomatologii zachowawczej minimalnie inwazyjnej i endodoncji.

lek. dent. Michał Trzos

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Nieustannie stara się rozwijać w wielu dziedzinach, głównie stomatologii zachowawczej oraz protetyki, aby podnosić poziom zadowolenia  swoich pacjentów. W swoich zadaniach, poza pracą kliniczną, zajmuje się także działalnością społeczną poprzez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, którego obecnie jest Wiceprezydentem. Wspólnie z pasjonatami i aktywistami młodego pokolenia, stara się poszerzać możliwości rozwoju już od początków kariery poprzez organizacje szkoleń i międzynarodowych konferencji stomatologicznych, takich jak Hollyłódź Smile czy Dental Soft Skills. Jako wykładowca dzielił się swoją wiedzą z przyszłymi lekarzami w największych miastach Polski.

mgr Magdalena Janowska

Higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, licencjonowana higienistka stomatologiczna i mgr Zdrowia Publicznego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, co zaowocowało stworzeniem jedynego w regionie gabinetu Higieny Stomatologicznej i Profilaktyki Nowotworów Jamy Ustnej w Dentico Clinic. Oprócz pracy klinicznej, jest trenerem rozwoju praktyk stomatologicznych propagującym nowe standardy pracy higienistki stomatologicznej w zespole stomatologicznym, a także prowadzi działalność edukacyjną. Od wielu lat z pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc autorskie szkolenia dla lekarzy, higienistek i asystentek.

Mgr inż. Anna Romaniuk

Konsultant Naukowy Colgate

Anna Romaniuk dołączyła do Colgate-Palmolive Polska w styczniu 2014 r na stanowisku Konsultanta Naukowego. Do jej obowiązków należą rozwijanie i utrzymanie kontaktów w środowisku lekarzy dentystów i higienistek stomatologicznych. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia oraz studiów inżynierskich na kierunku Bioinżynieria Zwierząt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Do jej zainteresowań należą literatura oraz szycie.

Film już wkrótce

Nagranie webinaru zostanie umieszczone na tej stronie w ciągu 72 godzin od zakończenia webinaru.