7 edycja Szkoleń dla Higienistek i Asystentek Stomatologicznych (bezpłatna konferencja on-line)

Webinars

Live
Session

7 edycja Szkoleń dla Higienistek i Asystentek Stomatologicznych (bezpłatna konferencja on-line)

Adwokat Aneta Naworska, Dr Angelika Kobylińska, Justyna Kiper, Wykład Colgate

Tue 29 Sep, 17:00

 

Spotkajmy się po raz 7, po raz pierwszy online!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów na Konferencję Online w całości dedykowaną Higienistkom Stomatologicznym. Poruszymy tematy, które budzą najwięcej pytań i wątpliwości.
Odpowiemy na nurtujące Was kwestie oraz wyjaśnimy to, co najczęściej rodzi Wasze dylematy.
Gwarantujemy poszerzenie wiedzy i umiejętności, by maksymalnie pomóc Wam rozwijać się w każdym kierunku.

Jesteś higienistą lub Asystentką? – nie może Cię zabraknąć!

 • Po raz pierwszy- liczba miejsc nieograniczona !
 • Udział w Konferencji jest całkowicie bezpłatny.
 • Uczestnicy oprócz ogromnej dawki interdyscyplinarnej wiedzy, otrzymają materiały edukacyjne oraz produktowe*, a uczestnictwo zostanie potwierdzone certyfikatem**.

*Dla pierwszych 2000 uczestników, którzy  zarejestrują się na Konferencję i obejrzą przynajmniej jeden wykład, przygotowaliśmy zestawy próbek dla pacjentów. Warunkiem otrzymania zestawu za uczestnictwo jest uzupełnienie danych adresowych na platformie ColgateTALKS wraz podaniem numeru telefonu oraz oznaczeniu zgody na otrzymywanie materiałów marketingowych. W skład zestawu wchodzą:

 • elmex® Anti Caries Professional (19ml) 45szt.
 • elmex® junior (19 ml) 10 szt.
 • szczotka do zębów Colgate® Rabbit 24 szt.
 • elmex® Anti Caries Professional pasta do zębów (75 ml) 1 szt.
 • szczotka do zębów Colgate® Slim Soft 1 szt.

**Certyfikaty zostaną wysłane w przeciągu 10 dni po zakończeniu szkolenia na adres e-mail podany przy rejestracji do samodzielnego wydrukowania.

O szczegóły prosimy pytać regionalnych  Konsultantów Colgate lub przez e-mail do Edyty Wojciechowskiej: edyta_wojciechowska@colpal.com.

O czym będziemy mówić w tym roku?

 1. Adwokat Aneta Naworska, “Bezpieczeństwo higienistki i pacjenta w gabinecie stomatologicznym”.

Wykład dotyczyć będzie prawnych aspektów wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej.
Omówimy rodzaje umów mogących łączyć higienistkę z gabinetem oraz kwestie związane z odpowiedzialnością zawodową zarówno wobec gabinetu, jak i pacjenta.
Zajmiemy się problematyką zakresu obowiązków – czyli porozmawiamy o tym,  jaki czynności higienistka może wykonywać samodzielnie, które czynności  powinny być wykonywane pod nadzorem stomatologa, a które nie mogą być wykonywane przez nią.
Porozmawiamy również o kwestii zależności służbowych czyli relacjach higienistka – lekarz, higienistka – pracodawca.
Wykład poruszy temat  relacji pacjent – higienistka: porozmawiamy o  tajemnicy zawodowej i o prawach pacjenta w gabinecie.

 1. lek.dent. Angelika Kobylińska (Warszawski Uniwersytet Medyczny), “Jakie zabiegi możemy zaoferować pacjentce w ciąży, czyli bezpieczna profilaktyka”.

Zdrowie jamy ustnej kobiety decyduje o jakości jej życia, zdrowia ogólnego i przyszłości jej dzieci. Wiedza kobiet W Polsce dotycząca znaczenia ich zdrowia jamy ustnej i korzystanie przez nie z opieki stomatologicznej są niewystarczające. Dlatego ważne jest by zachęcić je do podejmowania działań profilaktycznych i leczniczych bez obaw o ich bezpieczeństwo.
Zadaniem higienistki stomatologicznej jest edukacja pacjentek w wieku rozrodczym i motywacja do dbałości o zdrowie jamy ustnej. Kobiety bardziej świadome prozdrowotnie, przekonane o bezpieczeństwie profilaktyki chorób jamy ustnej w ciąży to wspólny cel zespołu lekarz dentysta – higienistka stomatologiczna

 1. Justyna Kiper “Siła Emocji w Komunikacji z pacjentem”

Świat ciągle zaskakuje nas nowymi rozwiązaniami, a ludzie zaskakują się wzajemnie  tym, w jaki sposób reagują na zaistniałe zmiany. Sposobów komunikacji jest wiele, dlatego też ludzkie reakcje są nieraz trudne do przewidzenia.  Komunikacja, to również współpraca, która często wymaga użycia innych narzędzi, niż te stosowane do tej pory. Efektywna współpraca z pacjentem wymaga częstych aktualizacji narzędzi komunikacyjnych. A czy Ty aktualizujesz swoje osobiste techniki współpracy z pacjentami?
Zapraszam na spotkanie, podczas którego poprowadzimy aktualizację Twojego systemu działania w stresie i próby przywrócenia równowagi emocjonalnej – bo właśnie to jest klucz do efektywnej komunikacji.

 1. wykład Colgate “Tajemnice past do zębów”

 Codziennie jej używamy, polecamy ją  pacjentom, znajomym czy też rodzinie. Mowa oczywiście o paście do zębów. Ale czy wszyscy wiemy, co dokładnie zawiera?  Czy umiemy rozszyfrować jej skład, znamy najczęściej występujące składniki oraz wiemy, za co odpowiadają?
Na te oraz szereg innych pytań odpowiemy podczas wykładu.  Rozwiejemy  raz na zawsze  tajemnice, które skrywa pasta do zębów. Zapewnimy słuchaczom kompleksową wiedzę niezbędną w codziennej pracy z pacjentami.

 

BĄDŹ CZĘŚCIĄ NOWEJ INICJATYWY !

Razem stwórzmy przyszłość wolną od próchnicy, czyli  “Wyzwanie 10 na 10”

Z inicjatywy PTSD, Polskiego oddziału ACFF przy współpracy z firmą Colgate po raz pierwszy w historii została podpisana wspólna deklaracja – „Wyzwanie 10 na 10”. Zobowiązuje ona do podjęcia konkretnych działań w celu redukcji frekwencji próchnicy u 5 i 10 latków –  tak, aby zmalała ona o 10% w ciągu następnych 10 lat. Jest to wyzwanie niezwykle ambitne, gdyż przez dekady liczba ta nie zmalała.

Inicjatywa ta ma za zadanie pokazać jedność środowiska stomatologicznego oraz przekonanie, że jedynie dzięki wspólnym działaniom jesteśmy w stanie zmienić to, co wydaje się być niemożliwe.

I Ty możesz dokonać niemożliwego! Wystarczy przyłączyć się do Wyzwania i podjąć własne zobowiązanie. Szczegóły zostaną przedstawione w wykładzie.

array(1) { ["register_url"]=> string(169) "https://www.colgatetalks.com/register-webinar/?type=streamonline&webinar_id=141016&redirect_to=https%3A%2F%2Fwww.colgatetalks.com%2Fjoin-webinar%2F%3Fwebinar_id%3D141016" } Register