Wady rozwojowe szkliwa: rozpoznawanie, klasyfikacja oraz metody leczenia.

Wady rozwojowe szkliwa: rozpoznawanie, klasyfikacja oraz metody leczenia.

dr n. med. Paula Piekoszewska-Ziętek

Zaburzenia mineralizacji szkliwa są wadami, które występują najczęściej. Wykład pozwoli dowiedzieć się jak rozpoznawać i klasyfikować wady rozwojowe szkliwa, jakie są ich rodzaje.

Webinar odbywa się na platformie ZOOM, po naciśnięciu przycisku zostanie Pan/Pani przeniesiona na platformę ZOOM.

ABY DOŁĄCZYĆ DO WEBINARU W DNIU 02.03.2022 NALEŻY NAJPIERW ZALOGOWAĆ SIĘ DO COLGATE TALKS, A NASTĘPNIE PRZYCISNĄĆ PRZYCISK PONIŻEJ:

Czas trwania: 1 godzina

Po zakończeniu tego webinaru:

Zaktualizujesz wiedzę nt. klasyfikacji wad rozwojowych szkliwa

Będziesz znać najnowsze zasady postępowania profilaktyczno-leczniczego u pacjentów z wadami rozwojowymi szkliwa

Opis wydarzenia

Nieprawidłowości rozwojowe mogą dotyczyć wszystkich tkanek zmineralizowanych zęba. Zaburzenia mineralizacji szkliwa są wadami, które występują najczęściej. Wykład pozwoli dowiedzieć się jak rozpoznawać i klasyfikować wady rozwojowe szkliwa, jakie są ich rodzaje.  Przedstawiona zostanie diagnostyka różnicowa oraz sposoby odróżnienia zmian rozwojowych od próchnicowych. Zaprezentowane będą również zasady postępowania profilaktyczno-leczniczego u pacjentów.

Webinar jest bezpłatny.

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM.
Aby obejrzeć webinar z telefonu komórkowego niezbędna jest wcześniejsza instalacja bezpłatnej aplikacji ZOOM.
1. Aby zainstalować aplikację ZOOM w telefonie kliknij w link sklepu App Store lub Play (wyszukaj bezpłatną aplikację o nazwie ZOOM Cloud Meetings) .
2. Po instalacji należy założyć darmowe konto w aplikacji lub zalogować się do już istniejącego.
3. W dniu webinaru – kliknij w linka do webinaru, aby zostać przeniesionym bezpośrednio do webinaru. Przycisk „Dołącz” jest aktywowany dopiero na 1 godzinę przed webinarem.

Prowadzący

dr n. med. Paula Piekoszewska-Ziętek

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Asystent w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej WUM. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z dziedziny stomatologii dziecięcej. Autorka i współautorka publikacji naukowych, uczestniczka licznych konferencji naukowych z zakresu opieki stomatologicznej nad pacjentami w wieku rozwojowym. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.